نمایش فایل#تحقیق در مورد شهرستان نطنز #

تحقیق در مورد شهرستان نطنز ,شهرستان نطنز,دانلود تحقیق در مورد شهرستان نطنز ,شهرستان,نطنزتحقیق در مورد شهرستان نطنز #1563988#rgk
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد شهرستان نطنز را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مقدمه:

شهرستان نطنز یکی از مناطق تاریخی و مهم استان اصفهان است ، بطور کلی این شهرستان که در مجاورت کویر قرار دارد بواسطه ارتفاع زیاد و دارا بودن مناطق کوهستانی سر سبز دارای مناطق کوهستانی سر سبز دارای مناطقی با آب و هوایی است که شباهت چندانی با کویر ندارد و دارای 3 نوع آب و هوای کوهستانی بیابانی و نیمه بیابانی است. شهر نطنز دارای آب و هوایی معتدل و فرح بخش می باشد که به دلیل وجود باغات متعدد و فضای سبز به باغ شهر معروف است.

از مناطق دیدنی و آثار تاریخی با ارزش و طبیعت زیبایی برخوردار است. وجود روستای تاریخی و با اهمیت ابیانه در این منطقه به همراه چندین مسجد تاریخی و مهم با مهاری جالب و دیدنی نطنز را به لحاظ گردشگری در ردیف مناطق معروف استان قرار داده است.

شغل مردمان نطنز کشاورزی و دام داری است. در شهرستان نطنز صنایع دستی متنوعی تولید می شود که مهم ترین آنها فرش بافی ، سفالگری ، کارگاه چینی و سرامیک سازی ، ریسندگی و بافندگی و چاروق دوزی می باشد . قالی بافی از دیر باز در این ناحیه رواج داشته و قالی های نطنز اکثراً دارای طرح کاشان و نقش های لچک ، ترنج ، بادامی ، شاه عباسی ، افشان ، شاخه شکسته شکارگاهی ، اژدری و سلیمی هستند. به همین منظور چند سالی است که یک شرکت فرش در شهر نطنز تاسیس شده و قالی های صادراتی قابل توجهی عرضه می دارد.

با توجه به آثار بدست آمده و کوره های ذوب فلز مکشوفه پیشینه تاریخی این شهرستان را از هزاره چهارم قبل از میلاد (6000 ساله) تایید می نماید. این منطقه در ادوار دور به نطین و نطن (به معنی جای خوش آب و هوا به زبان پهلوی قدیم) مشهور بوده که بمرور زمان تغییر یافته است.

این شهرستان به لحاظ قدمت تاریخی دارای بیش از 300 آثار تاریخی است و جای جای آن چه در قسمت کوهپایه ای و چه در قسمت کویری جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانی دارد.

تعدادی از آثار تاریخی معروف و بنام این شهرستان که بیش از 300 آثار تاریخی دارد عبارتند از :

روستای تاریخی ابیانه که تماماً به ثبت آثار ملی رسیده در شرق ثبت سازمان بین المللی یونسکو میباشد. قلعه های باستانی کوهان نطنز , هنجن ، طرق ريال سردهن ، مجموعه تاریخی افوشته شامل شربت خانه ، سردرب خانقاه ، حمام افوشته ، آتشکده مطنز متعلق به دوره ساسانیان ، گنبدبار ، که سنبل نطنز نام گرفته و متعلق به دوره صفویه است.

مساجد باستانی چهار سوگاه ، یوسمان اریسمان ، خالدآباد ، فریزهند ، حاجی سید قاسم نطنز ، مسجد جامع برزرود ، مسجد پنجه علی ابیانه ، مسجد دروازه ابیانه ، مسجد موچه فارح ، مسجد پرزله ابیانه ، مسجد کوچه میر ، مسجد جمعه نطنز ، مسجد جامع سرشک ، خانه های قدیمی و حسینینه های مرکزی نطنز ، علیا ، افوشته ، سرشک و بقای متبرکه امامزادگان که در هر روستایی نشانگر ارادت مردم آن روستا به خاندان اهل بیت می باشد.

صنایع و معادن

صنایع ماشینی نطنز عبارتند از : کارخانه چینی و سرامیک ، کارخانه های ریسندگی و بافندگی . در شهرستان نطنز معادن مس ، سرب ، ذغال سنگ ، سنگ مرمر ، سنگ ساختمانی ، آهک ، گچ ، نمک و نقره وجود دارد.

کشاورزی و دامداری

فرآوردههای کشاورزی این ناحیه غلات ، حبوبات ، صیفی ، چغندر قند ، سیب زمینی ، پنبه ، تنباکو و گونه های میوه است. گلابی نطنز از لحاظ کیفیت ، دارای اهمیت بوده و به تحفه نطنز سرشناس است.

مشخصات جغرافیایی

نطنز از سوی شمال به آبادی جزن ، از باختر به چیمه ، از خاور به روستای نسران ، و از جنوب به ابادی گود رزن محدود است. بلندی این شهر از سطح دریا یم هزار و 650 متر و فاصله هوایی آن تا تهران 248 کیلومتر است.

مهم ترین کوه شهرستان نطنز ، کرکس کوه است که بلندترین کوه های مرکزی ایران نیز به شمار می رود. نواحی باختری و جنوبی نطنز ، کوهستانی و دارای آب و هوای سردسیری و نواحی شمالی و خاوری آن ، شن زار و دارای آب و هوای معتدل است. هوای شهر نطنز سرد است و آب کشاورزی و آشامیدنی آن ، از کاربر ، چاه و چشمه تامین می شود.

مروري بر تاريخ، فرهنگ و ادبيات نطنز از بزرگان و دانشمنداني كه پيش از سده پنجم هجري در نطنز مي زيسته اند و يا از اين خطه برخاسته اند، آثار مكتوب چنداني در دست نيست، امامطالب دیگر:
📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-روابط-عمومي-در-جهان-143-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-زورخانه-در-ايران-22-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-شنا-15ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-صنعت-گاز-طبيعي📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-فوتسال-27-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-فوتسال📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-فيزيك-20-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-كاراته-17-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-مخابرات-33-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-مختصر-رياضيات-30-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-مصرف-چوب-45-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-هندبال-در-جهان📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-هواپيمايي-در-ايران-24-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-اهميت-ورزش📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-تعريف-كارتهايDVB-20-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-تكامل-بدنسازي-19-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-سيرتحول-مخابرات-در-ايران-138-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-سيرتحول-مخابرات-در-ايران📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-قوانين-واليبال-41-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-مبدأ-زيره-سبز-52ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-مبدأ-پيدايش-هلو-85ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-مفاهيم-كلي-بهره-وري-32-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-و-پيدايش-روان-شناسي-ورزش-24-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-واليبال-11-ص📎دانلود تحقیق در موردتاريخچه-واليبال-در-جهان-17-ص