نمایش فایل#تحقیق در مورد شورش #

تحقیق در مورد شورش ,شورش,دانلود تحقیق در مورد شورش ,شورشتحقیق در مورد شورش #1563995#rgk
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد شورش را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 12 صفحه

قسمتی از متن .DOC :

شورش:

«شورش موتور کوچکی است که چنانچه به حرکت در آیه قادر است موتور بزرگ انقلاب را به راه ندارد (رائول کاسترول:

1- به نقل از کتاب : شورش عوامل ، مراحل و زمینه ها (تهران – نشر دانشکده فرماده و ستاد سپاه ، بی تا) ص 6

شورش عبارت است از تلاشی که یک عنصر ناراضی به منظور سازمان دادن و تحریک مردم برای سرنگون کردن حکومت موجود از طریق توسل به زور به عمل می آورد.

2- توسعه و پرافند داخلی (تهران نشر دانشکده فرمانده و ستاد سپاه، بی تا) ص 15

«شورش عبارت است از سازمان دادن و کنترل مردم بوسیله ترغیب یا تهدید ی هر دو ، و تشکیل یک شبکه حکومت و یا حداقل ارائه یک سیاسی جدید ، و بیرون نمودن تدریجی مردم و درنهایت انهدام یا مسلط شدن بر نیروهای مسلح و بالاخره در دست گرفتن حکومت»

3- شورش ، عوامل مراحل و زمینه ها ، ص 7

4- پیروزی انقلاب اسلامی ایران و فروپاشی نظام دست نشانده آمریکا ريال و تا قبل از تشکیل نهادهای حکومتی جدید گروههای سیاسی فعال در مناطق کردنشین ایران (خرب دموکرات کردستان --- و سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران یا قوهله)تکه بیشتر رزهبران و کادرهای اصلی آنها ، پس از پیروزی انقلاب از کشورهای اروپایی به ایران آمده بودند ؛ با جذب مردم و مسلح نمودن آنها ، اقدام به توسعه تشکیلات سیاسی نظامی خود می نماید و خواستار ایجاد و حکومت خود مختار در مناطق کردنشین ایران می گردند. این گروه ها که از جانب حکومتهای خارجی به ویژه اتحاد جماهیر شوروی ، فرانسه و صراق حمایت می شدند ؛ با سو استفاده از حسن نیت رهبران انقلابی ایران ، در خل مناقشه از طریق تفاهم ، موفق می شدند. بیست نوار نیروی مسلح شورشی را بسیج نمایند و دامنه شورش را به مناطق وسیعی از استانهای آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بکشانند و به پادگانها و مراکز نظامی – انتظامی حمله نمایند و مردم مسلمان کرد را که مخالف ایرتولوژی سوسیالیستی – کمونیستی آنها بودند وادار به مهاجرت نمایند. پس از اینکه بر رهبران ایران ثابت گردید که گروه های شورشی خواستار مصالحه و تفاهم نیستند و در سوای کسب خود مختاری ، درصد تجربه به بخشی از خاک میهن اسلامی ایران می باشند ، تصمیم گرفتند ، گروههای شورشی را سرکوب نمایند و بدین ترتیب جنگ ضد شورشگری در کردستان ایران آغاز می شود. اما محور اصلی این تحقیق بررسی روند تمرکز و هماهنگی در جنگ ضد شورشگری کردستان ایران و مطلوب بودن یا نبودن آن می باشد ، لذا با در نظر گفتن همین شاخص و با توجه به مهمترین تصمیمات اخذ شده برای ایجاد تمرکز و هماهنگی بین دستگاههای کشوری و سازمانهای نظامی آن را به سه مقطع اتصلی تقسیم می کنیم . در مقطع اول ،هیچگونه تمرکز و هماهنگی رسمی بین دستگاهها و سازمانها با یکدیگر وجود ندارد در مقطع دوم ،با ثصویب شورای امنیت کشور ، و تایید رئیس جمهور، شورای تامین ویژه غرب کشور (شتو) برا ی ایجاد تمرکز و هماهنگی فیما بین دستگاهها و سازمانهای فعال در جنگ ضد شورشگری کردستان ایران بوجود می آید و در مقطع سوم به منظور کامل تر شدن سیستم ایجاد شده ، شورایعالی امنیت ملی ،اقدام تعیین سیاسیتهای اصولی نظام و چگونگی ایجاد تمرکز و هماهنگی در امور منطقه می نماید که تا حال حاضر ادامه می یابد.

پیدایش شورشگری و کردستان ایران و تمرکز و همانگی در مقابله با آن (1363 – 1357 دوشال)

الف) پیدایش شورشگری : در اواخر سال 1357 سال 1357 ه ش همزمان با اوج گیری نهضت اسلامی ایران شیرازه حکومت پهلوی به هم می ریزد با توسعه اعتصابات و تعصن کارگران ، کارمندان و سایر اقشار مردم ، دستگاههای کشوری به حالت تعطیل و غری فعال در می آید. پادگان های نظامی نیز با فرار سران ارتش به کشورهای خارجی و پناهنده شدن تعداد زیادی از افسران ، درجه داران و سربازان به دامان ملت وضعیتی بهتر از دستگاههای کشوری نداشتند. با پیروز انقلاب اسلامی مدتها طول می کشد تا دستگاهها و سازمانهای نظامی و غیر نظامی راه اندازی و فعال شود.

حضرت اما خمینی (ره) با آگاهی کامل از وضعیت عمومی قومیتها در کشور بویژه مردمکرد ، و همچنین اطلاع از دسیسه ها و توطئه های بیگانگان برای ایجاد تفرقه در صفوف متحد نلت بمنظور شکست انقلاب ، در پیامهائی که در مورخه 24/10/57 به مردم کردستان (1) و در مورخه 24/10/57 به ایت الله جلیلی از مردم کرمانشاه (2) در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی می دهند. به این توطئه ها و لزوم هوشیاری مردم اشاره می کنند. ایشان در اولین دیدارشان با علا و روحانیون مناطق کرد نشین در روزهای اولیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی (7/12/57) یا بر شماری جنایتهای رژیم و خاک پهلوی خطاب به آنهامی فرمایند. الان وقت سازندگی است که اهمیتش بیشتر از آن قدم اول است و امروز است که یک روز حساس است بر ملت ایران می گذرد و بر کشورها ، که باید همه با هم همصدا ، بدون هیچ اختلاف ، بدون هیچ اغراض شخصیه قیام کنیم و این کشور را از سر نو بسازیم.

اگر همان گونه که امام (ره) پیش بینی کرده بودند گروههای شورشی که اهدافی جدا از اهداف ملت انقلابی ایران داشتند بدون توجه به پیامهای رهبر انقلاب و خواستهای ملت مسلمان روع به سازماندهی نیروهای شورشی و تجهیز آنها می نماید و در اولین فرصت به دست آمده درمورخه 27/12/57 ه.ش به پادگان نظامی شهر سنندج حمله می نمایند.

1- روزنامه کیهان ، دوشنبه 28 اسفند ماه 1357 ، شماره 10665.مطالب دیگر:
پلان مسكوني 3 طبقه با موقعيت مكانيپلان 2 طبقه 130 متريپلان 3طبقه 130 متريپلان اجرايي 2 طبقه با زير بنا 170 مترپلان 2 سازه فولادي 3 طبقهپلان اجرايي 2 طبقه 4 واحدي هر واحد 90 مترپلان اجرايي 4 طبقه هر واحد 70 مترپلان 6 طبقه 10 واحدي هر واحد 60 مترپلان 2 طبقه 4 واحديمتره و برآورد قيمت با زير بنا 150 مترپلان اجرايي 2 طبقه با زير بنا 100 مترپلان اجرايي 3طبقهپلان 4 طبقه 6 واحديپلان سازه فولادي 3 طبقهپلان 2 طبقهپلان اجرايي 3 طبقه تك واحديپلان 5 طبقه تك واحديترجمه مقاله گرمایش با آب گرم، به همراه اصل مقالهترجمه مقاله تعادل حرارتی (ترمودینامیکی) موتور دیزل تک سیلندر قابل اجرا برروی سوخت‌های جایگزین ...ترجمه مقاله تعادل حرارتی موتور چهارزمانه SI عامل برروی هیدروژن به عنوان سوخت مکمل،به همراه اصل مقالهترجمه مقاله مطالعه فن آوری های موجود بازیافت گرمای گازهای خروجی برای کاربردهای موتور دیزل HDپلان اجرايي 2 طبقهپلان اجرايي 5 طبقهپلان 4 طبقهنقشه جهان